• Ostuga üle 100 € tasuta SmartPost
  • Soodsamad hinnad kui poes
  • Kiire ostuprotsess. Registreeruda ei ole vaja
  • Ostuga üle 100 € tasuta SmartPost
  • Soodsamad hinnad kui poes
  • Kiire ostuprotsess. Registreeruda ei ole vaja

Toodet

Olgu telk nii hea kui tahes, ilma magamiskotita võib selles ikkagi külm hakata. Magamiskottide hindamisel on olulised selle soojapidavus ning jalgsimatka puhul kindlasti ka kergus. Sünteetilise täidisega magamiskoti kaal on 2,2 kuni 2,6 kg, sulekotil aga kõigest 1,5 kg.

Magamiskoti soojapidavusel räägitakse kolmest temperatuurist, mis on ka tootele märgitud

  • Esimene number- ekstreemtemperatuur- see on madalaim temperatuur, mille juures keskmine inimene saab veel antud magamiskotti kasutada ilma külmetamata, kuid kindlasti ei saa ka mõnusalt magada.

Ekstreemtase on info kasutajate jaoks, kes tunnevad hästi oma isiklikku vastupanuvõimet madalatele temperatuuridele.

  • Teine ja kolmas number- vastavalt äärmine mugavustemperatuur (Limited Comfort) ja mugavustemperatuur (Comfort). Nende vahele jääbki mugavustasand – temperatuurivahemik, kus keskmine kasutaja saab magada ilma külmatundeta.

Muidugi on need väärtused määratud tingimusel, et magamiskotti kasutatakse suletud ruumis (näit. telk), maast isoleerival matil (näit. "Z- Rest" ) ja seljas on kerge spordipesu. Aluseks on võetud statistiliselt keskmine inimene. Igal konkreetsel juhul tuleb arvestada ka kasutaja mõõtmeid, kaalu, karastatust, nahaaluse rasvkoe paksust ja isegi sugu.

Kui pakendil on vaid üks kraadinumber, siis on see alati ekstreemtemperatuur, millele umbes 10 kraadi lisades saab keskmise mugavustemperatuuri. Kui aga temperatuuritähis üldse puudub, siis järelikult on magamiskott mõeldud kasutamiseks siseruumides ja mitte madalamal, kui toatemperatuuril.

Matkaässad soovitavad valida vajadusest pigem soojema lähtudes mugavustemperatuurist,  pikema, krae ja kapuutsiga magamiskoti. Vutlaril on soovitatavad pingutusrihmad, mis teevad pakkimise mitu korda lihtsamaks.

Magamiskotile annab soojuse õhk, mis täidise sisse mahub – täidiseid on aga erinevaid. Põhiliselt kasutatakse magamiskottides kas sulgi või sünteetilisi materjale. Viimastest tasuks vältida magamiskotte, mille peal on täidisena märgitud lakooniliselt: polüester. Selliste kottide soojapidavus võib juba ühe üle talve rullisolekus säilitamisega olematuks kahaneda – täidis vajub kokku ega taastu enam. Eelistada tasuks mõnda järgmistest materjalidest: Polarguard 3D, DuPont Thermolite Extra, DuPont Quallofil, Quallofil 7 jt.

Sulekottide eeliseks on nende väike kaal ja hea isolatsioonivõime, kuid paraku kardavad need rohkem niiskust.?

 

Matkaja nipid

Juhul, kui on vaja telgis mööda saata näiteks ootamatu öökülmaga öö, siis aitab magamiskotile jope pealeviskamine see öö magades mööda saata.

Pea kaudu väljub 20 protsenti kehasoojusest, väljas magades on vaja kasutada kapuutsiga magamiskotte. ?Magamiskoti valikul lähtu pigem mugavustemperatuurist kui ekstreemtemperatuurist.

Pea meeles, et temperatuuritaluvus ja sooja/külmatunne on individuaalne.
Soojem on magada, kui paned külje alla teisegi alusmati (piisab ka õlgadest puusani).

Soojem on magada, kui ostad juurde/õmbled ise bivikoti või fliisist sisekoti.
Külma isoleerivad matkamatid on ühelt poolt kaetud fooliumikihiga.

Loe lisaks

Miks on kallim magamiskott parem, kui odavam analoog?

Kas valida sulgtäidisega või sünteetilise täidisega magamiskott?

Ferrino magamiskottide täidised.

Märksõnad Ferrino magamiskottide etikettidel ja kataloogis.

Ferrino magamiskottides kasutatavad muud materjalid.