• Ostuga üle 100 € tasuta SmartPost
  • Soodsamad hinnad kui poes
  • Kiire ostuprotsess. Registreeruda ei ole vaja
  • Ostuga üle 100 € tasuta SmartPost
  • Soodsamad hinnad kui poes
  • Kiire ostuprotsess. Registreeruda ei ole vaja

Kallim magamiskott või odavam analoog?

Kaasaegsetes ja kallimates magamiskottides on kasutusel materjalid, mis on välja töötatud ja toodetud teaduse ja tehnoloogia viimaste saavutuste abil.
Õigustatud küsimus: "Milleks mulle neid häid ja kalleid materjale vaja on?!"

  • Usutavsti Te soovite, et võimalikult väikese kaalu ja mõõtmete juures oleks teie magamiskott ikkagi soe, mugav, hingav, vastupidav ja ka pikaealine- ühesõnaga vastab Teie kõikidele soovidele. Lisaks veel maksimaalne tarbimisväärtus ja funktsionaalsus. 
  • Kaasaegsete kvaliteetmagamiskottide tootjate (Eestis teiste hulgas näiteks Ferrino , Camp, Coleman) toodangus kasutatavad parimad mikrofiibertäidised on tugeva kujumäluga, st. et ka pärast pikaajalist hoidmist kokkusurutuna taastavad kiud oma esialgse kuju, ei vaju kokku ja säilitavad seega väga kaua oma kohevuse ja õhulisuse, mis just ongi vajalik parimaks soojusisolatsiooniks.
  • Isegi kõige lihtsamatel Ferrino matkamagamiskottidel on välismaterjalina kasutatud Ripstop tehnoloogiaga valmistatud kangaid. Nimelt on riidesse ruudustikuna sisse kootud jämedamat niiti, mis kanga vigastuste korral ei lase rebendil levida.
  • Märgumise vältimiseks on parimatel sünteetilistel täidistel kiud kaetud üliõhukese silikoonist kaitsekihiga. Silikoonikiht väldib ka täidise määrdumise, st. te ei pea magamiskotti nii sageli pesema.
  • Ja lõpuks, mis kõige olulisem: vaadates uuemate, kergemate, soojemate, kuid ka kallimate isolatsioonivillade kiudude ristlõiget mikroskoobi all, näeme veel mitmeid õhutorukesi- õõnsusi (sõltuvalt kiust ja tootjaist 4- 7). Kuna need sisemised vaheseinad annavad kiududele tugevuse ja elastsuse (eriti hea kujumälu- kiud taastavad pärast surve kadumist oma endise kuju ja mahu) on sellistest mikrokiududest magamiskottide täidised tuntavalt soojemad, õhemad ja kergemad väliselt sarnastest tavalistest ja odavatest (ilma siseõõnsuste või vaheseinteta) kiududest, mis leiutati juba kümneid aastaid tagasi. Seega võrreldes paksuselt või kaaluliselt võrdseid kihte ja koguseid odavate magamiskottide ja kallimate kottide kaasaegseid täidiseid, kogeme katsetades, et viimased on mitte ainult tunduvalt soojemad, vaid ka mahult- kaalult õhemad- kergemad.

Ferrino kasutab vähemalt 4 kanalilisi täidisfiibreid ka oma kõige odavamates kottides.


Kokkuvõtvalt, tehes valikut kallima ja odavama magamiskoti vahel ning, kui otsustate soetada kallima, kuid tuntud tootja poolt kaasaegsetest materjalidest valmistatud toote, saate samade soojusnäitajate juures tuntavalt turvalisema, kergema, pakitult väiksema, pikaealisema ja funktsionaalsema magamiskoti.
Ja ärge siis unustage, et kotti tuleb valida alati just mugavustasandi järgi ning valige alati veidi soojem kott, kui Teile hetkel näib vaja minevat.

Paljud tootjad ei tee oma magamiskottidele teste ja see võimaldab ka tootearenduse arvelt hinda madalamal hoida. Kõikidesse selliste odavate magamiskottide kohta antud temperatuurinäitajatesse tuleb suhtuda ettevaatusega, sest suure tõenäosusega ei ole need testide tulemus, vaid sarnasuse põhjal tuletatud või lausa laest võetud arvud.
Sellist trikki harrastavad tavaliselt nii odava kui ka keskpärase matkavarustuse tootjad. Ka mitmed eesti firmad lasevad kaug-idas valmistada odavatest materjalidest väga lihtsaid ja vähekvaliteetseid seljakotte, telke ja magamiskotte, kulutamata ei seal ega siin kroonigi testideks, kvaliteedikontrolliks ja arendustööks.

Kokkuvõttes, kui Te vajate magamiskotti vaid mõnedeks suvisteks väljasõiduks shaslõkipiknikule, võite kerge südamega osta suvalise odava magamiskoti. Kui Te aga käite sageli matkamas, teete seda ka sügisel või talvel, on arukas ja kokkuhoidlikum kulutada kohe esimesel korral rohkem raha ja osta kallim ja kvaliteetsem magamiskott, mis on soojem, kergem, väiksem ning palju pikaealisem, kui samade temperatuurinäitajatega odav analoog.
 

Kas valida sulgtäidisega või sünteetilise täidisega magamiskott?