MAGAMISKOTTIDE SUURIMAD ERINEVUSED

MAGAMISKOTTIDE SUURIMAD ERINEVUSED

Matkates looduses, ronides mägedest ülesse, avastades meie endi metsi ning looduskauneid kohti väsib ka kõige energilisem inimene. Täisväärtuslik uni on matkaselli üks kõige tähtsamaid aspekte. Korralik uni annab jõudu järgmiseks päevaks. Tunnetades looduse lõhna, helisid ning öiseid temperatuure tuleb aga kindel olla, et öösel on mugav ning soe magada. Telk ei anna üksinda soojust, mida magamiseks on vaja ning siinkohal tuleb täpselt jälgida magamiskottide temperatuure ehk mis temperatuuril mis magamiskotiga on võimalik olla.

Magamiskottide erinevused
Iga matkasell teab kui tähtis on omada korraliku magamiskotti, mis sobib sinu asukoha ning temperatuuridega. Ka kõige soojemal päeval võib öine temperatuur langeda kümneid kraade, mistõttu on oluline hoida ilmateatel silm peal. Samuti on mugavat matka planeeridas oluline mõelda vihma peale. Niiskus võib rikkuda ka kõige lahedama matka, mistõttu tuleks kindlasti üle vaadata telgi ning magamiskoti niiskuskindluse.

Nagu enne mainitud, erinevad magamiskotid temperatuuride ning materjali poolest, millest magamiskott on valmistatud.

Üldiselt on magamiskottidele märgitud kolm temperatuuri.

  1. Esimene neist ehk kõige madalam näitab ekstreemtemperatuuri, millega on veel võimalik magada ilma alajahtumiseta. Ekstreemtemperatuur võib vajalikkuks tulla siis kui ilm muutub väga järsku jahedamaks nagu mägedes. Antud temperatuuriga ei ole soe magada, see näitab vaid ligikaudu ära kui külma temperatuuriga hoiab magamiskott inimest alajahtumisest.
  2. Keskmine number näitab äärmist mugavustemperatuuri.
  3. Viimane number näitab mugavustemperatuuri. Olenevalt inimesest on ideaalne temperatuur magamiskotiga magamiseks keskmise ning viimase numbri ehk äärmise ning mugavustemperatuuri vahel. Kui magamiskotil on kirjas vastavalt +0 kuni + 20, siis saab selle magamiskotiga magada nii soojalembeline kui ka jahedust armastav inimene, keskmise mugavustemperatuuriga + 10 kraadi, sobib see keskmiseks Eesti suveks väga hästi.

Soojadeks ilmadeks, ideaalse temperatuuriga umbes +20 kuni +10, leidub mitmeid huvitavaid ning värvilisi magamiskotte. Need on põhiliselt mõeldud suvisteks reisimisteks ning soojadeks õhtuteks.

Matkates veidi jahedamal ajal tulevad juba kasuks magamiskotid, mille ideaalne temperatuur on +0 kuni + 18 ning oodates veel madalamaid temperatuure on võimalik soetada magamiskotte, mille ekstreemtemperatuur on kuni – 30 kraadi.

Külmematel aegadel õues magades tuleb aga kindlasti jälgida, et magamiskotiga ei magaks otse külmal maapinnal vaid keha ning maapinna vahel oleks matt, mis hoiab külma kehast eemal. Samuti tuleks selga panna soe pesu, et kehasoojust võimaliku palju enda ümber hoida.

Lisaks on heal magamiskotil olemas kapuuts või krae, kaitstud lukud ning ventilatsioon. Kookoni kujulised magamiskotid hoiavad aga rohkem soojust.

Kokkuvõttes on igale temperatuurile omane magamiskott. Kõik oleneb teie enda matkarajast ning ilmast, mida parasjagu õues on oodata. Kui aga jalad sügelevad ning matkarajad ootavad, siis õige magamiskott ootab teid juba laos.

Head matkamist ning ilusaid unenägusid tähistaeva all!


Sa lisasid just toote ostukorvi:

Liitu uudiskirjaga ja saa 4% allahindlust oma esimeselt ostult!

Kui liitud meie uudiskirjaga saad koheselt 4% allahindlust oma esimeselt ostult!