KUIDAS VALIDA MAGAMISKOTTI OMA JÄRGMISE REISI JAOKS?

KUIDAS VALIDA MAGAMISKOTTI OMA JÄRGMISE REISI JAOKS?

Puhas õhk, tuul puude vahel liikumas, õrnad loomade hääled, vahetevahel vaikne vihmasabin, rütmiline merekohin või imeliste mägede ning soode sügav vaikus – see on õues magamine ning matkamine. Kuid kui loodus ei suuda alati pakkuda kõike, et saaks magada nagu väike laps siis tulevad appi magamiskotid. Seistes erinevate magamiskottide ees tuleb teha õige valik kuna vale magamiskott võib muuta ka kõige õnnelikuma matkaja torisevaks ning kurvaks, rääkimata veel energiapuudusest ning pakatavast tervisest. Õige magamiskott on igale matkajale väga tähtis ning nende valikul tuleb olla tähelepanelik. Järgmisena vaatamegi me lähemalt viite soovitust, kuidas õiget magamiskotti endale soetada.

Kuidas valida magamiskotti
Magamiskott on matka üks parimaid osasid kuna pärast pikka päeva saab lõpuks end maha visata, koti sisse ronida ning silmad kinni panna. Õige magamiskott on kui kirss tordi peal. Magamiskotti valides tuleb tähele panna mitmeid erinevaid asjaolusid, et iga öö looduses oleks imelisem kui eelnev.

  1. Milleks magamiskott kaasa võetakse ning kas see on ühekordne väljaminek?

Planeerides matka või muud väljaminekut, mis nõuab magamiskoti olemasolu tuleb mõelda ka tuleviku peale. Kas magamiskotti kasutatakse tulevikus veel ning kas see on sarnases temperatuuris või mitte. Kuna korralikud magamiskotid võivad olla kallid, siis on see iga matkaja investeering tulevikku. Kvaliteetne ning sobiv magamiskott püsib matkajal aastaid ning aastaid.

  1. Kui palju ruumi on magamiskotile jäetud?

Magamiskotid võivad olla üpriski suured ning kohati rasked, selle tõttu võib vaadata kergemate magamiskottide poole. Vähe ruumi võtvad ning kerged magamiskotid on pikema matka jooksul sõbralikumad kuna nad ei koorma matkajat üleliigse raskusega. Meeles tuleb aga pidada, et kergemate magamiskottidega tuleb ka ära anda veidi soojust (vähem materjali). Otsimaks aga võimalikult sooja magamiskotti tuleb arvestada veidi raskema magamiskotiga.

  1. Magamiskottide temperatuuri definitsioonid.

Matkale minnes või magamiskotti soetades tuleb vaadata üle, mis temperatuuridel magamiskotiga saab magada. Minnes näiteks Eestis suvel magamiskotiga metsa, ei ole vaja muretseda alumise limiidiga või ekstreemsusega, küll aga tuleb neid tähelepanelikult arvestada külmemates paikades nagu mägedes või talvistel matkadel.
Mida tähendavad kottidel märgitud numbrikombinatsioonid nagu näiteks -9/+5/+9? See tähendab Madalaim limiit/ Mugavus temperatuur/ Ülemine limiit

Alumine limiit – võimalik magada veel mugavalt kuid tunda on külma.
Mugavus – optimaalne temperatuur kus on magamiskotiga mugav magada.
Ülemine limiit – temperatuur kus saab veel magada ilma liigse palavuseta, kui käed on magamiskotist väljas ning lukud on lahti.

Ekstreemsus – temperatuur kus püsib inimene elus tekitamata ohtlike tervisekahjustusi. Sellise temperatuuriga ei ole soovitav magada rohkem kui seda on absoluutselt vaja.

  1. Magamiskoti kuju.

Enamasti on magamiskotid kookontüüpi (mummy) või tekikujulised (rectangular). Kookontüüpi magamiskotid on paremad matkamiseks kuna nad hoiavad paremini sooja keha ümber tema kuju tõttu, mis läheb jalgade juures kitsamaks. Tekikujulised magamiskotid aga ei hoia hästi sooja ning sobivad väga hästi magamiseks siseruumides või väga soojadel päevadel matkates.

  1. Magamiskoti sobivus.

Magamiskotid on mõeldud sooja hoidmiseks kuid liiga ebamugavalt ei ole võimalik magada, mistõttu on soovitav jälgida ka magamiskottide mõõte tähelepanelikult. Jälgida tuleks, et jalgadel oleks koti lõpus ruumi ning nad ei suruks vastu magamiskotti. Pika aja peale kasutades liiga lühikest magamiskotti muutub isolatsioon jalgade juures õhemaks, mille tagajärjel saavad jalad külma. Samuti on vaja hingamisruumi ehk pannes kapuutsi pähe ning tõmmates kõik lukud kinni on tähtis, et magamiskotis oleks veel ruumi enda liigutamiseks. Viimane asi, mida matkaja soovib on klaustrofoobia tunnet magamiskotis.

Kokkuvõttes on magamiskoti valimine väga tähtis otsus kuna väljapuhanud matkaja on õnnelik matkaja. Kõige tähtsam on jälgida nii magamiskoti kui ka matka ajal lubatavaid temperatuure, et vastavalt end valmis panna. Otsides endale aga korraliku magamiskotti võite pilgu peale visata magamiskottide e-poodi, mis on avatud 24/7.


Sa lisasid just toote ostukorvi:

Liitu uudiskirjaga ja saa 4% allahindlust oma esimeselt ostult!

Kui liitud meie uudiskirjaga saad koheselt 4% allahindlust oma esimeselt ostult!