KUIDAS PESTA MAGAMISKOTTI?

KUIDAS PESTA MAGAMISKOTTI?

Magamiskotiga on soe ja mõnus magada peaaegu igal pool. Magamiskott on matkajate üheks parimaks sõbraks, pakkudes ilusaid unenägusid ning soojust. Kuna aga magamiskott reisib mitmetes paikades, selle sees magatakse iga öö, siis nagu voodilinadega, tuleb ka magamiskotti aeg-ajalt pesta. Selleks tuleb kindlasti jälgida enda magamiskoti pesemise juhendeid kuid järgnevalt toome me ka välja paar võimalust, kuidas pesta magamiskotti.

Kuidas pesta magamiskotti?
Ilusad unenäod ning soe ase peab olema puhas, keegi ei taha tunda liivaterasid või heina enda magamiskotis, selle tõttu tuleb vajaduse korral magamiskotid ära pesta ning selleks on kaks viisi: käsitsi või pesumasinaga.

Pesumasinaga pesemine

Pesumasinaga on magamiskotte mugav ning lihtne pesta. Küll aga ei saa seda teha keset pikemat matka, vaid rahulikult kodus enne või pärast magamiskoti kasutamist.

 1. Esimesena tuleb olla kindel, et magamiskotti tohib masinas pesta.
 2. Magamiskott tuleb teha lahti.
 3. Ära kasuta pesupehmendajat kuna see võib kahjustada magamiskoti kangast.
 4. Pese nagu sa peseksid õrnpesu: madala temperatuuriga.
 5. Peale pesu võib magamiskotti põrandal suruda olemaks kindel, et pesupesemisvahend on välja loputatud. Kui magamiskotile tekivad vahumullid, tuleb magamiskott veelkord üle loputada.
 6. Lõpuks tuleb magamiskott kuivama panna.

Käsitsi pesemine

Käsitsi pesemine võib tulla vajalikuks kui ollakse matkal ning magamiskotti on vaja pesta. Samuti kui puudub pesumasin või kui käsitsi pesemine on südamelähedasem. Küll aga on selleks vaja vanni või suurt kaussi.

 1. Kauss tuleb täita jaheda veega ning lahustada pesuvahend selles.
 2. Hoia magamiskotti mõnda aega vees.
 3. Kui magamiskott on vees ligunenud on aeg seda pesta. Magamiskotti ei tohi keerutada ega väänata, seda tuleb pesta ettevaatlikult kas selle peale surudes või seda õrnalt masseerides.
 4. Järgmisena tuleb magamiskott loputada ning selleks tuleb see asetada puhtasse külma vette. Seejärel sarnaselt pesemisele loputada kuniks pesuvahendi jääke ei ole enam magamiskotis.
 5. Lõpuks tuleb magamiskott kuivama panna.

Magamiskoti kuivatamine

Kuna magamiskotid on suured, siis on nende kuivamise aeg üpriski pikk. On kaks võimalust kuidas magamiskotte kuivatada: kuivatis või nööri peal.

 1. Magamiskotti saab kuivatada kuivatis madala temperatuuriga (kõrge temperatuur võib kahjustada materjali) ning masinasse võib visata paar tennisepalli. Tennisepallid liiguvad masinas ringi ning vähendavad materjali kogunemist ühte punkti.
 2. Lisaks saab magamiskotti kuivatada resti peal, kus see peab sirgelt ning lahtiselt kuivama vähemalt 24 tundi või kuni magamiskott on täiesti kuiv.

Kokkuvõttes on magamiskoti pesemine väga tähtis ning ka üpriski delikaatne tegevus. Masinaga on seda võimalik lihtsalt ning kiirest teha, käsitsi pesemisega läheb veidi aega kuid magamiskoti kuivatamisele tuleb kindlasti aega anda. Otsides endale aga uut magamiskotti või muid vahendeid, mida võiks matkamisel vaja minna võib külastada magamiskottide oma e-poodi!


Sa lisasid just toote ostukorvi:

Liitu uudiskirjaga ja saa 4% allahindlust oma esimeselt ostult!

Kui liitud meie uudiskirjaga saad koheselt 4% allahindlust oma esimeselt ostult!