KUIDAS KASUTADA MAGAMISKOTTI ÕIGESTI?

KUIDAS KASUTADA MAGAMISKOTTI ÕIGESTI?

Magamiskotid on spetsiaalsed kotid, kus saab magada õues või telgis. Isegi kui magamiskotid on üldiselt üheselt arusaadavad, siis on ikka veel ruumi mitmetele asjaoludele, mis teevad looduses magamise veelgi mugavamaks ning soojemaks. Näiteks, on lisa soojuse saamiseks vaja mõelda kus peal magatakse, samas enne reisi on juba vaja mõelda ette kui külmaks öösel läheb, lisaks veel mis riietes magada ning kuidas sooja enda kehas hoida. Järgmisena toomegi me välja paar nippi kuidas enda magamiskotti õieti kasutada.

Õige magamiskott vastavalt külma/soojakraadidele
Valides endale magamiskotti tuleb vaadata, mis temperatuuril sellega saab magada. Iga magamiskotiga saab igal pool magada, kasvõi kodus keset tuba, aga minnes juba välja on vaja teada enda magamiskoti temperatuure. Seda saab teada magamiskoti pealt, kuhu on kirja pandud kolm erinevat numbrit, mis näitavad

Mugavus temperatuuri (sellises temperatuuris on mugav magada ka käsi magamiskotist väljas).
Alumise piiri temperatuuri (öö saab mööda veeta mugavalt ning soojalt kuid käsi ja jalgu ei saa enam kotist välja võtta).
Ekstreemne temperatuur (temperatuur, kus ei teki inimesel veel alajahtumist, sellisel temperatuuril on raske magada).

Näiteks selle magamiskoti limiidid on +3/-2/-18. See tähendab, et selle magamiskotiga saab veel mugavalt magada ka ühe kahe miinuskraadiga kuid kui temperatuur langeb alla -18 kraadi on tegemist juba ekstreemse olukorraga kus tuleb olla väga ettevaatlik.

Soojuse jaoks: magamismatt / matkamatt
Külm maapind imeb soojuse endasse ka läbi väga hea magamiskoti. Selle tõttu on magamiskoti alla vaja panna üks hea magamismatt, mis hoiab soojuse magamiskotis. Kui tegemist on veelgi külmema olukorraga võib magamisaseme maapinnast ülespoole tõsta, et keha ei puutuks maaga kokku. Nii on soojem magada ning ekstreemsetes olukordades hoiab see alajahtumise ära.

Mis riietega magada?
Magamiskotis tuleb magada riietega. Paljud inimesed ütlevad, et paljalt magada on soojem, see on aga korralik vale kuna riided hoiavad kehasoojuse keha ligi. Kandes aga mitte midagi ei ole kuidagi võimalik kehasoojust keha ligidal hoida.

Samuti ei tohi kanda liiga palju riideid kuna higistamine teeb keha märjaks, mistõttu on kehal temperatuuri raskem reguleerida. See aga võib viia külmetamiseni.

Kõige esimesena hakkavad külmetama jalad ning käed, mistõttu on soovitav enne magamaminekut panna jalga topelt sokid või üks mõnus paar villaseid sokke. Kätte aga mugavad kindad, kui seda on vaja.

Mida teha/mitte teha enne magamaminekut
Magamiskott ei tooda soojust vaid see hoiab inimese kehasoojust, mistõttu on tähtis jälgida, et teie enda keha oleks soe.

Enne magamist tuleb vetsus ära käia ning peale seda võib juua ühe tassi sooja teed, mis soojendab keha üles (must tee on soojendav, roheline jahutav).

Hoiduda alkoholist või juua seda vähestes kogustes.

Riided peavad olema kuivad. Kui kuivi riideid ei ole on ainuke viis magada paljalt. Märjad riided tõmbavad kehasoojuse välja ning samal ajal niisutavad magamiskotti, mis teeb olemise veelgi külmemaks ning ebamugavamaks.

Lisanipid mugavamaks ööks või erijuhtumiteks
Oodates järsku külmemat ööd, mida ei olnud ette planeerinud võib ka telgi asetada lehtede või/ja muru peale. Samuti võib kokku koguda kuivi lehti ning asetada need telgi alla. Kuivad lehed ning muru on kui lisakiht maapinna ning telgi vahel, mis hoiab natukene sooja.
Sarnaselt eelmise punktiga võib enda alla asetada ka riideid, mis samuti töötavad kui lisakiht sinu ja maapinna vahel.
Reisides aga ilusas soojemas looduses võib magada isegi tähistaeva all kuid ka soojakraadidega tuleb tähele panna kus magada. Muru peal magamine on veel arusaadav (kui öösel on temperatuur kõvasti plussis) kuid magades kivide peal võib väga haigeks jääda kuna kivid imevad endasse soojust ka siis kui õues on pluss kraadid.
Lisaks võib soojuseks magamiskoti sisse panna lisateki, kuid seda vaid juhul kui magamiskott on piisavalt suur.
Samuti kasutatakse autodes olevaid esiklaasi soojendustekke magamiskoti all. Need ei ole nii soojad kui matkamatid kuid kui midagi muud ei ole võtta siis annab ka esiklaasi soojendustekk lisasoojust.
Valmistades end ette aga matkaks ning otsides magamiskotte või erinevaid vajaminevaid vahendeid ei pea aga kaugemale vaatama kui siia! E-pood spetsiaalselt magamiskottidele


Sa lisasid just toote ostukorvi:

Liitu uudiskirjaga ja saa 4% allahindlust oma esimeselt ostult!

Kui liitud meie uudiskirjaga saad koheselt 4% allahindlust oma esimeselt ostult!